26 maja (sobota), g. 14.30 – 15.45, sala kameralna 203, budynek A

Twórcą nowej medycyny jest dr Geerd Ryke Hamer urodzony w 1935 roku w Niemczech. Ukończył studia medyczne i teologiczne, pracował w różnych klinikach oraz prowadził prywatną praktykę. Wiele lat pracował z pacjentami chorymi na raka w uniwersyteckiej klinice w Tuibingen.

W 1976 roku dr Hamer wraz z rodziną wyemigrował do Włoch z celem prowadzenia bezpłatnej opieki lekarskiej dla ubogich w Rzymie. Tam w 1978 roku na Korsyce jego syn został śmiertelnie postrzelony. To wydarzenie zmieniło życie jego rodziny. Po śmierci syna dr Hamer zachorował na raka jądra. Już wówczas zauważył związek choroby ze śmiercią syna i to zapoczątkowało jego pracę badawczą nad genezą chorób.

Nowe podejście do choroby: choroba to zaszyfrowana szansa. Już Carl Gustaw Jung przeczuwał że choroba nie pojawia się po to by ją leczyć, ale po to, aby ona leczyła nas. Leczyła z czego? Leczyła z konfliktu, czyli z oporu, jaki stawiamy zmianom. Emocjonalne podejście do życia.

Musimy pamiętać, że człowiek, jak i inne istoty żyjące, jest istotą dynamiczną, a choroba rozregulowuje ten dynamizm. Leczenie więc powinno polegać na przywróceniu tego dynamizmu.
Istota żywa jest jednością i na tę jedność składają się między innymi cztery poziomy rzeczywistości:
• organiczna,
• mózgowa,
• psychiczna,
• energetyczna.

Wszystkie choroby (poza zatruciami i urazami, skutkami niedożywienia) są związane ze światem myśli i emocji, czyli przekonań i odczuć. Każdy objaw chorobowy ma jakieś znaczenie, u jego podstaw leży wstrząs, który pojawił się w jednej chwili.

Człowiek jest biologiczno-duchową jednością gdzie ciało pełni rolę biologicznego sygnalizatora jego duchowych (emocjonalnych i mentalnych) problemów, a właściwe rozwiązywanie tych problemów służy dostrajaniu się do Uniwersalnych Praw Życia. Prawa te ludzkość musi poznać ponieważ dotyczą one całej społeczności życia jakkolwiek ją rozumiemy i prowadzą one do rozwinięcia w człowieku cech uniwersalnej osobowości na która składają się: miłość, radość, pokój, cierpliwość, życzliwość, dobroć, łagodność, panowanie nad sobą, wiara. Ciało precyzyjnie sygnalizuje poprzez choroby i dolegliwości stopień rozstrojenia w stosunku do uniwersalnych praw. Dlatego sygnały z ciała dobrze jest przeanalizować i przepracować zgodnie z kierunkiem wskazanym przez reakcje organizmu. Ciało to sprawiedliwy i doświadczony nauczyciel, który nie da się oszukać. Dlatego swoje indywidualne lekcje trzeba odrobić! Dopiero wtedy ustąpią dolegliwości i choroby. To przesłanie choroby odkrył w swoich badaniach dr G.R. Hamer.
W trakcie wykładu uczestnicy dowiedzą się także o warunkach powstawania chorób, biologicznym celowym sensie choroby, pięciu prawach natury, w tym o Żelaznej Regule.

Elżbieta Wiśniewska – pochodzi z Wrocławia, psycholożka i psychoterapeutka, posiada również wykształcenie medyczne.

 

KUP BILET ONLINE na pierwszy dzień wykładów – 26 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>