27 maja (niedziela), g. 10.30 – 11.45, sala kameralna 203, budynek A

Hula jest prostą, dostępną dla każdego formą pracy z ciałem. Tańcząc go podnosimy wewnętrzną energię, która wpływa pozytywnie na będące jednością z naszym ciałem: umysł, psychikę i emocje. Wzmacnia ogólną kondycję, stawy nabierają giętkości i elastyczności, a mięśnie się wzmacniają. Poprawie ulega również koordynacja ruchowa i koncentracja. Dzięki Hula na nowo odkrywa się, czym jest radość bycia w swoim ciele, wzrasta poziom samoakceptacji i poczucia własnej wartości. Tańczący zyskują pewność siebie i odwagę. Ciało pięknieje, twarz się rozjaśnia, pojawia się błysk w oku, a znajomi zaczynają się pytać: „czy się zakochałaś/łeś?”

Justyna Miąc – pisze o sobie: Jestem biologiem morza, wiec ocean to moja druga natura. To na jego falach „dopłynęłam” do pępka świata (jak o swoich wyspach mówią ich rdzenni mieszkańcy Hawajów), aby poznać kulturę i sztukę, która rezonuje z rytmem mojego serca. Taniec hawajski hula był, jest i będzie tym elementem tradycji hawajskiej, który najsilniej dotyka mego serca, duszy i ciała.

Swoje pierwsze kroki hula postawiłam w 2007 roku. Od tamtej pory trwam w nieustającym zachwycie nad pięknem i niezwykłością tego tańca. Im bardziej go poznaję i odkrywam, tym bardziej moja fascynacja nim wzrasta, a zapisana w prostych krokach i gestach mądrość i prawda o nas, o naszym życiu, wartościach jakimi należy się kierować jest dla mnie drogowskazem w życiu codziennym. Zawdzięczam to moim nauczycielom z Hawajów: Raylene Ha'alelea Kawaiae'a, Frank Kawikapuokalani Hewett i Joshua Lanakila Mangauil, Taupouri Tangaro.

Od 8 lat staram się, najlepiej jak potrafię, dzielić się swoją wiedzą na temat tradycji i kultury hawajskiej i prowadzę regularne zajęcia nauki hula w Trójmieście. Wiedząc jak bezcennym i wartościowym jest czerpanie wiedzy i nauki „u źródła” od kilku lat organizuję w Polsce warsztaty kultury hawajskiej z poznanym na Hawajach nauczycielem Joshua Lanakila Mangauil.

 

KUP BILET ONLINE na drugi dzień wykładów – 27 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>

 

Justyna Miac