26 maja (sobota), g. 10.00 – 11.15, sala kameralna 203

Apiterapia wyrosła wprost z naturalnej medycyny ludowej. Polega na leczeniu oraz profilaktyce różnego rodzaju schorzeń za pomocą wszystkich produktów, które zostały przetworzone, wydzielone lub zebrane przez pszczoły. W terapii wykorzystuje się miód, pyłek, wosk pszczeli, mleczko pszczele, propolis, pierzgę, jad pszczeli i inne produkty związane z produkcją w ulu.

Celem wykładu jest zapoznanie z aktualnym stanem wiedzy na temat skuteczności produktów pszczelich zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu chorób kardiologicznych takich jak: niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, miażdżyca tętnic, choroba niedokrwienna serca, dusznica bolesna, stany pozawałowe, zapalenie mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, encefalopatia nadciśnieniowa, niedociśnienie tętnicze. Badania dowodzą, że produkty pochodzenia pszczelego charakteryzują się wieloma cennymi właściwościami biologicznymi. Wykorzystywane regularnie i w odpowiedni sposób w znacznym stopniu pozytywnie oddziałują na organizm człowieka, w tym na serce i naczynia krwionośne


Ryszard Teska - od lat prowadzi wykłady edukacyjne o właściwościach miodu i pozostałych produktów pszczelich. W swojej pasiece pozyskuje miody odmianowe, pyłek kwiatowy, propolis i mleczko pszczele.

 

KUP BILET ONLINE na pierwszy dzień wykładów – 26 maja 2018 r. – 35 zł <kliknij>

KUP BILET ONLINE na dwa dni wykładów – 26 i 27 maja 2018 r. – 60 zł <kliknij>